Djted.pl

... kiedy muzyka ma znaczenie ...


       ...harce i zabawy...
                                               czyli o tym jak bawić, aby nie zamęczyć.


Grając na weselach od 10 lat mam swoją teorię na temat zabaw weselnych, jednak to nie ja mam się dobrze bawić a Państwo. Zabawy są różne jedne fajne inne mniej, zabawy sprawdzające się na jednym przyjęciu nie dają gwarancji sukcesu na drugim.
Niech żyje bal …

Często przed przyjęciem organizatorzy próbują ustalić ze mną listę zabaw lub wręcz próbują narzucić mi rodzaj zabaw. Jest dla mnie ogromne wsparcie jednak -  nie zapominajmy  przy tym o kilku ważnych elementach mających ogromny wpływ na powodzenie zabawy. Zwróćmy uwagę ile osób może zostać zaangażowanych do danej zabawy. Zwłaszcza na początek – żeby rozruszać towarzystwo – najlepsze będą zabawy integracyjne, w których udział będzie mógł wziąć każdy. W miarę upływu czasu (i alkoholu J) można przerzucić się na zabawy przeznaczone dla mniejszych grup osób. Goście na pewno śmielej wezmą w nich udział, niż zrobiliby to zaraz po pierwszych 50 gr J. Ważnym elementem jest wiek naszych gości, zastanówmy się czyli zabawy będą adekwatne do wieku naszych gości. Nie będziemy przecież kazali 80-letniemu dziadkowi biegać wokół krzesła lub kręcić go wokół własnej osi.. Z drugiej strony 12-letniej kuzynce nie zaproponujemy udziału w wyścigu kto szybciej przebije balon leżący na kolanach wujka własnymi pośladkami. Tak więc w trakcie przyjęcia staram się unikać zabaw z seksualnym podtekstem. Między innymi z powodu podanego powyżej, ale też dlatego, że ludziom na pewnym poziomie raczej się to nie spodoba. Wszelkie „macanki”, nieprzyzwoite tańce, itp. Również nie są najlepszym pomysłem. Jednak na specjalne życzenie Państwa Młodych zdarzyło mi się robić przeróżne rzeczy.
Czekolada pyszna do czasu…

W trakcie przyjęcia unikam przepychu zabaw i konkursów, proponuję dosłownie kilka wspólnych zabaw, raczej stawiam na dobra zabawę w tańcu niż nieprzyzwoite „zabawy sportowe”, wyjątek stanowią sytuacje kiedy towarzystwo jest wyjątkowo nieskore do zabawy, wówczas jedynym sposobem zapełnienia parkietu są właśnie zabawy i konkursy. Ponad 10 letnie doświadczenie w roli wodzireja pozwala mi swobodnie poruszać się na granicy smaku i dobrej zabawy.

Obok nieprzyzwoitych zabaw druga rzeczą, której unikam są zabawy w których goście mogliby doznać uszczerbku na zdrowiu.

 

W blasku jupiterów …

Pomimo, iż przyjęcie weselne organizowane jest na cześć młodej pary staram się tak ułożyć scenariusz przyjęcia, aby każdy poczuł się ważny, aby każdy z gości przyjęcia wyrażający zgodę mógł poczuć się gwiazdą…

 


Zabawa Weselna

Karaoke

karaoke